Apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai

Data

2020 02 24

Įvertinimas
4
4630_e490e4dd7014c11986d26ccc680a9777.jpg

     Vasario 21 dieną Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Jau dvyliktą kartą organizuotu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.

     Šventės proga sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka, Laisvosios rinkos instituto tyrimų vadovė Guoda Azguridienė.

     Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso komisijos pirmininkas, Inspektavimo skyriaus vadovas Arūnas Dambrauskas papasakojo apie konkurso organizavimą ir pavadinimų įvairovę, Inspekcijos viršininko pavaduotojas, šio konkurso sumanytojas Donatas Smalinskas atskleidė, kuo jį sužavėjo šių metų pavadinimai, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė konkurso istoriją, ankstesnių metų laureatus.

     Išrinkta šešiolika konkurso laureatų: „Aušra kelyje“, „Graži kaimynystė“, „Jaukus patarimas“, „Nepalik vieno“, „Popierinis kirtis“, „Svajojantis medis“, „Šaukšto kelionė“ iš Vilniaus, „Pašto balandis“ iš Vilniaus rajono, „Rimti dalykai“, „Sava sesė“ iš Kauno, „Basa žemė“ iš Jonavos, „Vilko daina“ iš Jonavos rajono, „Gero oro“ iš Palangos, „Labos nakties“ iš Alytaus, „Kvepia pasakom“ iš Šiaulių, „Kiemo vaikai“ iš Šiaulių rajono.

     Gražiausią įmonės pavadinimą rinko ir naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai. Iš 16 Inspekcijos išrinktų pavadinimų buvo galima balsuoti už vieną labiausiai patikusį. Iš viso savo nuomonę pareiškė rekordinis lankytojų skaičius – 25 tūkstančiai 536 portalo „Delfi“ skaitytojai. Nugalėtoją paskelbė ir prizą įteikė portalo „Delfi“ verslo naujienų redaktorė Viktorija Chockevičiūtė. Visų laureatų vardu žodį tarė uždarosios akcinės bendrovės „Rimti dalykai“ vadovas Saulius Ramoška.

     Šventėje pristatytas MB „Dangaus katės“ vadovo Povilo Stankūno sukurtas vaizdo klipas, koncertavo saksofonų kvartetas „Keturi vėjai“ ir Vytautas Labutis, renginį vedė ilgametis televizijos ir radijo diktorius Juozas Šalkauskas.

     Į renginį atvyko kalbos tvarkytojai iš Vilniaus miesto ir rajono, Kėdainių savivaldybių.

   Inspekcija dėkojo renginio partneriams ir rėmėjams: LRT radijui ir televizijai, Registrų centrui, naujienų portalui „Delfi“, Kultūros ministerijai ir renginį rūpestingai kuravusiai Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausiajai specialistei Giedrei Beniušytei.

     Kalbos inspekcija visiems verslininkams palinkėjo sėkmės ir atsisveikino iki kitų metų.