Apie virtualios viktorinos rezultatus

Data

2019 05 09

Įvertinimas
1
422_57d0aceb3e94eae13af1e3fbcbf95826.jpg

Antrą kartą surengta virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina. Į klausimus atsakė 541 dalyvis iš 16 šalių. Daugiausia užsienio dalyvių sulaukta iš Vokietijos (29) ir Rusijos (6). Po 3 dalyvius buvo iš Sakartvelo (Gruzijos) ir Prancūzijos, po 2 iš Airijos, Estijos, Izraelio, Norvegijos, po 1 iš Austrijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Liuksemburgo, Švedijos. 

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, antrą kartą surengta virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina. Į viktorinos klausimus atsakė 541 dalyvis iš 16 šalių. Daugiausia užsienio dalyvių sulaukta iš Vokietijos (29) ir Rusijos (6). Po 3 dalyvius buvo iš Sakartvelo (Gruzijos) ir Prancūzijos, po 2 iš Airijos, Estijos, Izraelio, Norvegijos, po 1 iš Austrijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Liuksemburgo, Švedijos. 

Iš Lietuvos gyventojų aktyviausi buvo vilniečiai (71), Telšių miesto ir rajono gyventojai (67), Pakruojo miesto ir rajono gyventojai (40). Šiais metais dalyvių buvo prašoma pažymėti, ar jie nėra baigę lituanistikos studijų. Lituanistai tarp viktorinos dalyvių sudarė 15,3 proc., ne lituanistai – 84,7 proc. Rengiant viktorinos klausimus atsižvelgta į tai, kad 2019-ieji paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto, Prezidento Antano Smetonos, Žemaitijos, Pasaulio lietuvių, Vietovardžių metais. 
Viktorinos dalyviams lengviausias klausimas buvo „Ką tiria toponimika?" Iš atsakymo variantų „vietovardžius", „asmenvardžius", „visus tikrinius vardus", „skolinius" 1-ąjį variantą „vietovardžius" pažymėjo 82,8 proc. dalyvių.                                           

Informacija iš LKD paskyros socialiniame tinkle FACEBOOK