Visos naujienos

Gimtosios kalbos dienos logo.jpg
2018 02 12
Balsuokite už gražiausią lietuvišką įmonės pavadinimą

Valstybinė kalbos inspekcija skatina verslininkus suteikti įmonėms ne tik įdomius, originalius, bet ir lietuviškus vardus ir šiemet jau dešimtą kartą išrinko gražiausius įmonių pavadinimus. Tarp jų nepateko dirbtiniai, sudaryti su skaitmenimis, asmenvardžiais ar vietovardžiais. Buvo nemažai įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos, nors jų...

Miesto sav..jpg
2018 02 12
Inspekcijos viršininkas Šiauliuose domėjosi kalbos priežiūra

Šiaulių miesto savivaldybėje viešėjo Inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas ir Kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Jie susitiko su šios savivaldybės mero pavaduotoju Justinu Sartausku, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktore Asta Lesauskiene, Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitiene ir kalbos tvarkytoja Aušrine Rinkevičiene.

Skundų rašymas.jpg
2018 02 08
Sausį gauti skundai

      Sausį į Kalbos inspekciją kreiptasi dėl kalbos klaidų gautuose raštuose, interneto tinklalapiuose, kirčiavimo klaidų televizijos ir radijo laidose, dėl valstybinės kalbos nevartojančio darbuotojo, mokymo įstaigos dokumentų ne valstybine kalba, netaisyklingo užrašo parduotuvėje.  

microphone.jpeg
2018 02 08
Kalbos klaidos, sausį pastebėtos televizijos laidose

Sausį Kalbos inspekcija tikrino LRT televizijos transliuotas „Eurovizijos“ dainų konkurso nacionalinės atrankos laidas, laidą „Istorijos detektyvai“, LRT Kultūros transliuotas FIBA čempionų lygos rungtynes, BTV laidą „Dakaras 2018“, TV3 laidas „TV3 žinios“, „TV3 vakaro žinios“, „Lietuvos ryto“ televizijos laidas „24/7“, „Reporteris“ ir „Žinios“, „Balticum“ televizijos laidas...

Priedas be pavadinimo 00004.jpg
2018 01 29
Kalbos inspekcijos viršininkas lankėsi Kaune

Sausio 24 d. Inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas ir Kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis lankėsi laikinojoje sostinėje.

Reklama televizijoje1.jpg
2018 01 09
Kalbos klaidos, gruodį pastebėtos televizijos reklamoje

Gruodį Kalbos inspekcija tikrino TV3 reklamą. Pateikiame pastebėtų klaidų sąrašą.

„Lietuvos žinių“ logotipas.jpg
2018 01 04
Gyvenimo būdo laidos – taisyklingos kalbos pavyzdys

Metų pabaigoje, kaip ir pernai, Kalbos inspekcija tikrino gyvenimo būdo laidas. Žiūrėta LRT televizijos „Stilius“, „Gyvenimas“ ir LNK „Nuo ... iki ...“ Prieš metus šių laidų vedėjai kalbėjo gana taisyklingai. Nesuprastėjo jų kalba ir dabar, o kai kurių netgi pagerėjo. 

Skundų rašymas.jpg
2018 01 04
Gruodį gauti skundai

Gruodį į Kalbos inspekciją kreiptasi dėl klaidų valstybės institucijos svetainėje, rašte, dėl gaminio aprašo kalbos, žargono vartojimo televizijos laidose, netikslaus termino vartojimo interneto svetainėje, korektūros klaidų naujienų portaluose, užrašų anglų kalba.

egzamina.png
2018 01 04
Patvirtintas valstybinės kalbos mokėjimo egzaminų tvarkaraštis

Nacionalinis egzaminų centras patvirtino 2018 metų valstybinės kalbos mokėjimo egzaminų tvarkaraštį 

Knygos.jpg
2018 01 03
2017 metais tikrintų knygų kalbos klaidų apžvalga

Praėjusiais metais patikrinta 66 neperiodinės spaudos leidiniai. Stengtasi rinktis kuo įvairesnes naujai išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, daug dėmesio skirta vaikų ir paauglių literatūrai – jų kalba ypač svarbi, nes mažieji skaitytojai dažnai iš knygų nemažai išmoksta, tai, ką skaito, ilgam įsimena.

microphone.jpeg
2018 01 02
Kalbos klaidos, gruodį pastebėtos televizijos laidose

Gruodį Kalbos inspekcija tikrino LRT televizijos laidas „Gyvenimas“, „Labas rytas, Lietuva“, „Panorama“, „Trumposios žinios“, „Žinios“, „Stilius“, LNK laidas „Žinios“, „Kitu kampu“, „Moterys prieš vyrus“, „Nuo ... iki ...“, „Info TV“ laidą „#zemesukis“, „Infodiena“, „Dienos komentaras“, „Lietuvos ryto“ televizijos laidas „Ekovizija“, „Vantos lapas“. Pateikiame kai kurias...

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 9 Pirmyn