Valstybinė kalbos inspekcija ir naujienų portalas „Delfi“ kviečia išrinkti labiausiai patinkantį įmonės pavadinimą

Data

2017 02 13

Įvertinimas
0
Įmonių pavadinimų konkurso logotipas.jpg

     Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Inspekcija jau devintą kartą rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Jo tikslas – skatinti verslininkus, steigiančius naujas įmones, rinktis gražius, taisyklingus ir prasmingus lietuviškus pavadinimus, atspindinčius bendrovių veiklą.

     Iš daugiau kaip 11 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų, įregistruotų 2016 metais, atrinkta 14.

 Šių metų nugalėtojai – MB „Apkabink mėnulį“, UAB „Pusė karalystės“, UAB „Tiesios kreivės“, UAB „Vėjo žingsniai“ ir MB „Teisingumo vartai“ iš Vilniaus, UAB „Duomenų palėpė“, UAB „Ližė smaližė“ iš Kauno, UAB „Juodaragis“ ir MB „Juostė“ iš Šiaulių, UAB „Šimtalapė“ iš Alytaus, UAB „Cinamono rūkas“ iš Anykščių, MB „Dūzgutis“ iš Kauno rajono, MB „Žydėjimas vyšnios“ iš Šilalės rajono, UAB „Balta sala“ iš Trakų rajono.

     Įmonių veiklos pobūdis labai įvairus: prekyba, informacinės technologijos, metalo, konditerijos gaminiai, drabužių siuvimas, nekilnojamasis turtas, teisinės paslaugos, kineziterapija, švenčių dekoravimas.

     Renkant gražiausius pavadinimus atsisakyta klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų, taip pat pažeidžiančių bendrinės kalbos normas, bereikšmių dirbtinių, tiesioginės reikšmės, sudarytų su skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

     Kviečiame balsuoti čia.

     Nugalėtoją portalas „Delfi“ apdovanos specialiu prizu.

     Tarptautinę gimtosios kalbos dieną – vasario 21-ąją – laureatai bus pagerbti Kultūros ministerijoje.