Inspekcija patikrino 37 gatvių išorinę reklamą

Data

2017 08 07

Įvertinimas
0
128_cd66b4183663f3ea3fb236838bfb9aec.jpg

     Vilniečiai ir sostinės svečiai nuolat atkreipia dėmesį, kad anglų kalba skverbiasi į Vilniaus viešąją erdvę. Dažnai žodiniai prekių ženklai ir užsienio įmonių pavadinimai pateikiami gerai matomose vietose, informacijos lietuvių kalba nebūna arba ji yra mažesnio formato ir nepastebima.

     Vartotojų teisių gynimo įstatymo 5 straipsnyje nustatyta, kad valstybinė kalba privaloma vartotojams skirtuose viešuosiuose išoriniuose ir vidiniuose prekybos ir paslaugų teikimo vietų užrašuose. Šį teisės aktą kontroliuoja ne Kalbos inspekcija, o savivaldybės. Inspekcija tikrina, ar viešieji užrašai yra valstybine kalba, ar jie taisyklingi.

     Praėjusiais metais Inspekcija raštu informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad didelė išorinės reklamos dalis nustatyta tvarka nesuderinta arba projektų nesilaikoma – viešai pateikiami tik prekių ženklai. Kovo mėnesį Vilniaus miesto savivaldybėje Inspekcijos iniciatyva buvo surengtas pasitarimas, kuriame apsvarstyta valstybinės kalbos būklė. Inspekcija kovo ir balandžio mėnesį tikrino Vilniaus miesto reklamą, informaciją su nuotraukomis apie nustatytus pažeidimus periodiškai teikė Viešosios tvarkos skyriui. Paaiškėjus, kad didelė dalis reklamos su atitinkamais savivaldybės skyriais nederinta, Inspekcija balandį apie tai informavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėją.

     Birželio 15–22 dienomis Inspekcija tikrino išorinę reklamą Savanorių prospekte, Krivių, Užupio, Paupio, Polocko, Jogailos, Pylimo, Sodų, Gėlių, Klaipėdos, Šeimyniškių, Lvovo, Kalvarijų, A. Juozapavičiaus, Slucko, Bernardinų, Literatų, Šv. Jono, Vokiečių, Vilniaus, Savičiaus, Bokšto, Subačiaus, Bazilijonų, Pamėnkalnio, Visų Šventųjų, Rūdninkų, Klaipėdos, Šv. Stepono, J. Basanavičiaus, Kėdainių, Žemaitijos, Šv. Mikalojaus, Naugarduko, T. Ševčenkos, Algirdo, Aguonų gatvėse. Apie rastus trūkumus informuotas sostinės meras Remigijus Šimašius ir administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė, jie paprašyti imtis priemonių, kad nebūtų pažeidžiami teisės aktai, reglamentuojantys valstybinės kalbos vartojimą.