Pasitarimas dėl reklamos Vilniaus miesto savivaldybėje

Data

2017 09 13

Įvertinimas
0
VMS_0798 (1).jpg

     Rugsėjo 13 d. Vilniaus miesto savivaldybėje Inspekcijos iniciatyva surengtame pasitarime dalyvavo viršininkas Donatas Smalinskas ir viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas, administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė, Turto departamento direktoriaus pavaduotoja Raminta Ramanauskienė, Licencijavimo ir leidimų skyriaus Reklamos poskyrio vedėjas Darius Vizgirda, laikinai einantis Saugaus eismo departamento direktoriaus pareigas Julius Morkūnas, Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis, kalbos tvarkytoja Albina Šiupienienė.

     Inspekcijos vadovai pristatė sostinės 37 gatvių reklamos tikrinimo, kuris vyko prieš 2 mėnesius, rezultatus. Paaiškėjo, kad 77 objektuose greta prekių ženklų nėra informacijos apie prekes ir paslaugas lietuvių kalba. Vartotojų teisių gynimo įstatymo 5 straipsnyje nustatyta, kad valstybinė kalba privaloma visuose vartotojams skirtuose viešuosiuose išoriniuose ir vidiniuose prekybos ir paslaugų teikimo vietų užrašuose, įskaitant prekybos ir paslaugų teikimo vietų pavadinimus. Visą surinktą medžiagą Inspekcija yra pateikusi savivaldybei ir nurodė imtis priemonių, kad nebūtų pažeidžiamas minėtas teisės aktas.

     Inspekcija ne kartą yra informavusi Vilniaus miesto savivaldybę, kad didelė reklamos ir informacijos dalis nustatyta tvarka nesuderinta. Nors projektai su informacija lietuvių kalba atsakingų pareigūnų pasirašyti, realybėje jų nesilaikoma – pateikiami tik prekių ženklai su kitų kalbų žodžiais.

     Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pritarė Inspekcijos pozicijai ir paprašė atsakingų darbuotojų apgalvoti prioritetinę reklamos tikrinimo, prevencinių pranešimų pažeidėjams siuntimo tvarką, nustatyti terminą, per kurį įmonių savininkai turi suderinti reklamą arba ją pateikti nepažeisdami teisės aktų. Inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas pasiūlė viešojoje erdvėje pateikti daugiau informacijos, kad verslininkai iš anksto žinotų reklamos derinimo su savivaldybe reikalavimus.

     Pasitarime abiejų institucijų atstovai numatė ir toliau bendradarbiauti.