Sausio 23 d. 6.50 val. per LRT radiją apie Inspekcijos veiklą praėjusiais metais, apie tai, kokie darbai laukia šiais metais, kam bus skirta daugiausia dėmesio, − viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas

Data

2017 01 20

Įvertinimas
0
microphone.jpeg

     Praėjusiais metais tikrinome televizijos ir radijo laidas, periodinę spaudą, knygas, interneto svetaines, lankėmės teatrų spektakliuose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose, tikrinome, kaip reklamoje vartojama lietuvių kalba, kokie yra viešieji užrašai. Inspekcija taip pat užsiėmė ir šviečiamąja veikla, nes pagal Kalbos inspekcijos įstatymą mes turime ne tik kontroliuoti, bet ir konsultuoti, teikti metodinę pagalbą tiems, kurie kreipiasi į Inspekciją. Bendradarbiavome su miestų ir rajonų savivaldybių kalbos tvarkytojais.

     2017-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais, todėl organizuosime Taisyklingiausia kalba išleistų knygų konkursą ir Gražiausių įmonių pavadinimų, įregistruotų 2016 metais, konkursą. Daugiausia dėmesio šiais metais skirsime visuomenės informavimo priemonių kalbai, teatrų spektakliams, viešiesiems užrašams, nagrinėsime piliečių skundus, konsultuosime juos įvairiais kalbos klausimais. Tai pat dirbsime kitus darbus, kurie numatyti Inspekcijos planuose ir kuriuos atlikti mus įpareigoja Valstybinės kalbos įstatymas.