Spalio 16 d. 6.50 val. per LRT radiją apie Inspekcijoje gautų skundų ir prašymų nagrinėjimą − viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas

Data

2017 10 13

Įvertinimas
1
LRT radijo logotipas-1.jpg

     Kalbos inspekcija nagrinėja skundus, kurie yra pagrįsti, t. y. jeigu kalbama apie aiškius Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimus: jeigu valstybinė kalba nevartojama kokioje nors srityje arba jeigu pažeidžiami kalbos taisyklingumo reikalavimai ir jeigu jie yra nustatyti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimuose. Valstybinės kalbos inspekcijos įstatyme ir įstaigos nuostatuose viena iš funkcijų yra pagal savo įgaliojimus nagrinėti skundus ir prašymus.

     Pastaruoju metu Inspekcija gavo skundų dėl dokumentų pateikimo ne valstybine kalba, kitomis kalbomis pateikiamos informacijos savivaldybės įmonės interneto svetainėje, reklaminių ir informacinių trumpųjų žinučių be lietuviškų raidžių, kalbos klaidos radijo reklamoje ir spaudos pranešimuose, dėl lentelės lenkų kalba, nelietuviško kirpyklos pavadinimo, netaisyklingo užrašo parduotuvėje, kalbos klaidų interneto portaluose, tarptautinių žodžių vartojimo, valgiaraštyje pateikiamos informacijos ne valstybine kalba, medicinos įstaigoje rodomų animacinių filmų su nelietuviškais subtitrais ir kt.