Spalio 2 d. 6.50 val. per Lietuvos radiją – apie valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų taikymą, kiek Inspekcija surašė nurodymų, taip pat apie skundus dėl valstybinės kalbos nevartojimo aptarnaujant klientus – vyresnioji inspektorė Jurgita Starkuvienė.

Data

2017 09 29

Įvertinimas
0
LRT radijo logotipas-1.jpg

     Valstybinę kalbą turi mokėti valstybės ir savivaldos institucijų, įstaigų, tarnybų vadovai, taip pat tarnautojai ir pareigūnai, policijos, teisėsaugos tarnybų, ryšių, transporto, sveikatos ir socialinės apsaugos bei kitų gyventojų aptarnavimo įstaigų vadovai, tarnautojai ir pareigūnai, taip pat ir verslo įmonių darbuotojai, susiję su gyventojų aptarnavimu.

     Inspekcija patikrino 30 įmonių, įstaigų. Daugiausia neišlaikiusiųjų valstybinės kalbos mokėjimo egzamino buvo UAB „Norfos mažmena“ – 25,  po 20 nurodymų surašyta Vilniaus miesto sporto centre ir Viešojo saugumo tarnyboje, Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje surašyta 16 nurodymų. Surašytas nurodymas UAB „Rimi Lietuva“ generaliniam direktoriui, kad 100 įmonės darbuotojų išlaikytų egzaminus (arba pateiktų reikalingus dokumentus) pagal nustatytas valstybinės kalbos mokėjimo kategorijas.