Visos naujienos

Gruodį Kalbos inspekcija tikrino „Delfi“ televizijos laidas „Delfi“ reportažai“, „Delfi“ premjera“, „Mano pramogos veidai“, „Krepšinio zona“, „Sveikatos kodas“, „Pokalbis su Daiva Žeimyte-Biliene“, „Lietuvos ryto“ televizijos laidą „Nauja diena“, TV3 laidą „Pasaulis pagal moteris“, TV6 laidas „Autopilotas“, „Statybų gidas“.

Inspekcijos surengtuose Įmonių pavadinimų rinkimuose buvo galima balsuoti už labiausiai patinkantį 1990 ir 1991 metais registruotą lietuvišką pavadinimą įmonės, kuri sėkmingai veikia iki šių dienų. LRT.lt skelbia labiausiai patikusių lietuviškų įmonių pavadinimų dešimtuką.

Valstybinė kalbos inspekcija bendradarbiaudama su LRT, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija organizavo Įmonių pavadinimų konkursą. Jo tikslas – kelti lietuvių kalbos prestižą, viešai pagerbti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išsaugojo lietuviškus pavadinimus ir parodė, kad mūsų kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis ...

Lapkritį Kalbos inspekcija tikrino LRT televizijos laidas „Veranda“ ir „7 Kauno dienos“, „Lietuvos ryto“ televizijos laidas „Lietuvos miestai“, „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“, TV3 laidas „ Penkių žvaigždučių būstas“ ir „Būk sveikas“.

Valstybinės kalbos inspekcijos sumanyto Įmonių pavadinimų konkurso tikslas – viešai pasidžiaugti ir pagirti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išlaikė lietuviškus pavadinimus ir parodė, kad mūsų kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis verslui.

Spalį Kalbos inspekcija tikrino LRT televizijos laidas „Šok su žvaigžde“, „Gamina vaikai“, „Piniginės reikalai“, „Klauskite daktaro“, „Ekologiška“, „Gyventi kaime gera“, „Auksinis protas“, „Delfi“ televizijos laidas „Aš ikona“, „Mamos, nemokančios meluoti“, „ Delfi tema“, „1 toks unikalus“, „Piniginiai reikalai“, Žinių radijo laidas „ Apie tave ...

1988 m. lapkričio 18 dieną lietuvių kalba paskelbta valstybine – tuometinė Aukščiausioji Taryba paskelbė įstatymą, kuriuo Konstitucija papildyta atitinkamu straipsniu. Šis teisės aktas nurodė užtikrinti lietuvių kalbos vartojimą valstybės ir visuomenės institucijų veikloje, švietimo, kultūros, mokslo, gamybos ir kitose įstaigose, įmonėse ir ...

Inspekcija tikrina, ar policijos ir teisėsaugos tarnybų, ryšių, transporto, sveikatos ir socialinės apsaugos, prekybos ir kitų gyventojų aptarnavimo įmonių, įstaigų vadovai ir darbuotojai moka valstybinę kalbą pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“ nustatytas ...

Spalio 27 d. Valstybinė kalbos inspekcija ir KTU Interneto paslaugų centras DOMREG organizavo nuotolinį seminarą-diskusiją „Taisyklinga kalba internete ir reklamoje: problemos ir jų sprendimo būdai“

Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Kalbos inspekcija gavo keletą skundų dėl kalbos klaidų pareigūnų surašytuose dokumentuose, lietuviškai nekalbančio Vilniuje veikiančių maitinimo įstaigų personalo, neišverstų į valstybinę kalbą dokumentų, reklamos blokavimo pranešimų anglų kalba. Keletą kartų kreiptasi dėl politinės reklamos kalbos.

Kalba lyginama su žmogumi: ji gimsta, auga, klesti, turi savo namus, kalba nužudo, kalba pati miršta. Žmogus gyvendamas keičiasi ir kalba neišvengiamai kinta.