SPECIALŪS REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS EINANČIAM VALSTYBĖS TARNAUTOJUI
Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:
- Turėti aukštąjį universitetinį humanitarinių studijų srities filologijos krypties (lituanisto) išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį) ir ne mažesnę kaip 3 metų kalbos priežiūros srityje patirtį.
- Gerai išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus ir kitus teisės aktus, nustatančius valstybės tarnybą, darbo santykių reguliavimą, valstybinės kalbos vartojimą ir taisyklingumą, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimus.
- Mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas.
- Sklandžiai ir taisyklingai dėstyti mintis raštu ir žodžiu, išmanyti raštvedybos taisykles, teisės aktų rengimo taisykles, mokėti dirbti kompiuterinėmis „Microsoft Office“ paketo programomis.
- Savarankiškai planuoti, organizuoti savo veiklą.
ŠIAS PAREIGAS EINANČIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO FUNKCIJOS
Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
- Pavaduoja Valstybinės kalbos inspekcijos viršininką jam nesant.
- Rengia Inspekcijos ataskaitas, metinius veiklos planus ir veiklos programas.
- Inspekcijos viršininko pavedimu vykdo Inspekcijos metinio plano įgyvendinimo priežiūrą.
- Dalyvauja rengiant teisės aktų, nustatančių Inspekcijos darbuotojų darbą bei jo organizavimą projektus.
- Padeda Inspekcijos viršininkui įgyvendinti Valstybinės kalbos įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolę.
- Teikia Inspekcijos viršininkui siūlymus dėl norminių teisės aktų valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo klausimais tobulinimo, atstovauja Inspekcijai Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir jos pakomisių posėdžiuose.
- Palaiko ryšius ir keičiasi informacija su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių kalbos institutu, valstybės ir savivaldybių institucijomis dėl valstybinės kalbos priežiūros problemų, dalyvauja ir atstovauja Inspekcijai sudarant komisijas (darbo grupes) ir teisės aktų projektams rengti; dalyvauja kitų institucijų sudarytų tokių komisijų (darbo grupių) veikloje.
- Nagrinėja piliečių skundus dėl Valstybinės kalbos įstatymo ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų nevykdymo.
- Kontroliuoja, kaip laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų įmonėse, įstaigose ir organizacijose teikia nurodymus pažeidėjams dėl Valstybinės kalbos įstatymo ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų nesilaikymo bei reikalauti juos ištaisyti.
- Surašo administracinių nusižengimų protokolus, nagrinėja administracines bylas ir skiria administracines nuobaudas.
- Laikydamasis Viešojo administravimo įstatymo nuostatų konsultuoja juridinius ir fizinius asmenis Valstybinės kalbos įstatymo ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų taikymo klausimais, teikia jiems metodinę pagalbą.
- Konsultuoja valstybės institucijų, savivaldybių ir kitų įstaigų kalbos tvarkytojus.
- Teikia informaciją visuomenės informavimo priemonėms apie savo darbą ir apie Valstybinės kalbos inspekcijos veiklą.
- Pagal savo kompetenciją priima sprendimus, numatytus Inspekcijos nuostatuose.
- Vykdo kitus Inspekcijos viršininko pavedimus, susijusius su Inspekcijos veikla.