Knygų apdovanojimas

  Kalbos inspekcija nuo 2007 m. vertina Metų knygos akcijoje nominuotų kūrinių kalbą. Iš pradžių už taisyklingą kūrinio kalbą Inspekcijos diplomais buvo apdovanojami tik autoriai. Kad knygos kalba būtų taisyklinga, daug pastangų turi įdėti ir redaktorius. Knygos vertė labai priklauso nuo redaktoriaus kompetencijos ir atsakingumo, bet tai iki šiol nėra deramai vertinama. Svarbus ir leidyklos vadovų požiūris į savo darbą, pagarba skaitytojui. Todėl nuo 2013 m. Inspekcija kartu su Kultūros ministerija įsteigė apdovanojimus knygų redaktoriams ir leidėjams.

     Kiekvienais metais knygų autoriams, redaktoriams ir leidėjams diplomai įteikiami Vilniaus knygų mugėje.         

      2017 m. apdovanotas rašytojas Selemonas Paltanavičius („Maži ežiuko sapnai“). Už šią profesionaliai suredaguotą knygą diplomas įteiktas redaktorei Danutei Ulčinskaitei, o už jų išleidimą taisyklinga kalba – leidyklai ,,Nieko rimto“.

      2016 m. apdovanotos rašytojos Renata Šerelytė („Rebekos salos“) ir Ramunė Savickytė („Adelės dienoraštis. Ruduo“). Už šias profesionaliai suredaguotas knygas diplomai įteikti redaktorėms Vaivai Račiūnaitei ir Giedrei Kmitienei, o už jų išleidimą taisyklinga kalba – Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ ir leidyklai ,,Alma littera“.

     2015 m. apdovanotos rašytojos Jurga Baltrukonytė („Torčiukas ant debesėlio“) ir Lina Žutautė („Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“). Už šias profesionaliai suredaguotas knygas diplomai įteikti redaktorėms Bronei Balčienei ir Vaivai Račiūnaitei, o už jų išleidimą taisyklinga kalba – leidyklai ,,Alma littera“.

     2014 m. apdovanoti rašytojai Ingrida Vizbaraitė už knygą ,,Karžygiuko istorija“, Sigitas Parulskis už knygą „Tamsa ir partneriai“, Grigorijus Kanovičius už knygą „Miestelio romansas“, redaktorės Bronė Vinevičienė, Ramutė Prapiestienė ir Palmira Mikėnaitė, leidyklos ,,Nieko rimto“, „Alma littera“ ir „Tyto alba“, už gražią Grigorijus Kanovičius knygos „Miestelio romansas“ vertimo kalbą apdovanota vertėja Aldona Paulauskienė.

     2013 m. apdovanoti rašytojai Kęstutis Kasparavičius už knygelę vaikams „Sapnų katytė“, Vilė Vėl už kūrinį „Kaip mes išgarsėjome“ ir Kristina Gudonytė už knygą paaugliams ,,Ida iš šešėlių sodo“.

    Už profesionaliai suredaguotas knygas apdovanotos redaktorės Danutė Ulčinskaitė, Giedrė Kmitienė ir Rita Urniežiūtė, o už jų išleidimą taisyklinga kalba – leidyklos ,,Nieko rimto“, „Tyto alba“ ir „Metodika“.

     Sutapo Kalbos inspekcijos ir skaitytojų nuomonės dėl Kęstučio Kasparavičiaus knygelės vaikams ,,Sapnų katytė“ ir Kristinos Gudonytės kūrinio „Ida iš šešėlių sodo“.

     2012 m. apdovanoti rašytojai Kęstutis Kasparavičius už knygelę vaikams „Mažoji žiema“ ir Gendrutis Morkūnas (po mirties) už knygą paaugliams ,,Iš nuomšiko gyvenimo“.

     Už šias abi profesionaliai suredaguotas knygas apdovanota redaktorė Danutė Ulčinskaitė, o už jų išleidimą taisyklinga kalba – leidykla ,,Nieko rimto“.

       Sutapo Kalbos inspekcijos ir skaitytojų nuomonės dėl Gendručio Morkūno knygos ,,Iš nuomšiko gyvenimo“.

     2011 m. apdovanoti rašytojai Urtė Uliūnė už knygelę vaikams „Kitokia svirplelio diena“ ir Gendrutis Morkūnas (po mirties) už knygą paaugliams „Velniškai karštos atostogos“. Abi knygas išleido leidykla „Nieko rimto“.

     2010 m. apdovanoti rašytojai Ramutė Skučaitė už poezijos knygelę vaikams „Jei nereikėtų skubėti“ (leidykla „Nieko rimto“) ir Marius Jonutis už knygą paaugliams „Kirminas paukštis. Tavo pirmoji knyga apie skraidymo meną“ (leidykla „Tyto alba“). Laimėtojams buvo įteikti Kalbos inspekcijos diplomai ir „Dvaro meistrų“ prizai.

     2009 m. apdovanoti rašytojai Vytautas V. Landsbergis už knygą „Gediminas ir keturi seneliai“ (leidykla „Dominicus Lituanus“) ir Kęstutis Kasparavičius už knygą „Sodininkas Florencijus“ (leidykla „Nieko rimto“).

     2008 m. apdovanotas rašytojas Kęstutis Kasparavičius už knygą „Dingęs paveikslas“ (leidykla „Nieko rimto“).

     2007 m. apdovanoti rašytojai Vytautas V. Landsbergis už knygą „Tinginių pasakos“ (leidykla „Nieko rimto“) ir Gendrutis Morkūnas už apysaką-pasaką „Vasara su Katšuniu“ (leidykla „Tyto alba“).

Atnaujinimo data: 2023-11-13