Kviečiame žiūrėti Gražiausių įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginį

Data

2021 02 18

Įvertinimas
5
Įmonių pavadinimų konkurso logotipas.jpg

     Vasario 21-oji yra Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Ta proga jau tryliktą kartą surengtas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas.

     Iš visų registruotų pavadinimų Valstybinė kalbos inspekcija išrinko šiuos: „Daktaras desertas“, „Kadrų kadras“, „Kiauras dangus“, „Laimės pupa“, „Pilna gyvenimo“, „Šokoladinis mėnulis“ iš Vilniaus m., „Balta gilė“ iš Vilniaus r., „Akimirkos sodas“ iš Kauno m., „Pažadukas“ iš Kauno r., „Karšio uodega“ iš Neringos, „Miško skliautas“ iš Alytaus r., „Puodynė“ iš Kėdainių r., „Sena svirtis“ iš Radviliškio r., „Sodo sakmės“ iš Kaišiadorių r., „Toks kitoks“, „Veržlus verslas“ iš Panevėžio m., „Samanota pieva“ iš Panevėžio r.

     Konkurso dalyviai pagerbti nuotoliniame renginyje. Nugalėtojus sveikino kultūros viceministrė Daiva Urbanavičienė ir Inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Kalbėjo dizainerė, juvelyrikos namų YURGA įkūrėja Jurga Lago, gyvenanti ir dirbanti Ispanijoje. Konkurso sumanytojas, Inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas apžvelgė 13 metų istoriją, Inspektavimo skyriaus vedėjas Arūnas Dambrauskas pasakojo, kokių įdomių, originalių ar net keistų pavadinimų registre pastebėjo šiais metais, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė ankstesnių metų laureatus. Apie tai, kaip sekasi dirbti turint lietuviškus pavadinimus, pasakojo aštuntus metus veikiančios įmonės „Siūlo galas“ vadovas Julius Kaluževičius, MB „Pumpurai“, įsteigtos 2018 m., vadovė Rūta Vaitiekūnienė ir pernai tarp nugalėtojų patekusios IĮ „Kvepia pasakom“ vadovė Monika Elijošienė.

     Iš šių 17 pavadinimų labiausiai patinkantį rinko ir „Delfi“ skaitytojai. Daugiausiai balsų surinkusią įmonę „Daktaras desertas“ sveikino šio portalo vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Įspūdžiais dalijosi ir šių metų nugalėtojai – pasakojo, kas juos įkvėpė ir skatino rinktis lietuviškus pavadinimus, turėjo galimybę transliacijos metu atskleisti savo kūrybiškumą, parodyti, kaip pavadinimas dera ne tik su veikla, bet ir su aplinka. Renginį vedė LRT radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.

     Įrašą galima matyti Valstybinės kalbos inspekcijos „YouTube“ kanale, žr. čia.