Inspekcija tikrino Vilniaus miesto viešuosius užrašus

Data

2022 11 17

Įvertinimas
1
20220930_112737.jpg

     Rugsėjo 26–30 d. Inspekcija Vilniaus miesto Gedimino pr., Antakalnio, J. Basanavičiaus, Trakų, Vokiečių, Paupio, Aukštaičių, Užupio, Polocko, Ligoninės, V. Šopeno, Šv. Stepono, Gėlių, Pylimo, Raugyklos gatvėse tikrino, ar įmonių, įstaigų viešieji užrašai yra valstybine kalba, ar jie taisyklingi.

     Buvo nustatyta Valstybinės kalbos įstatymo 17 straipsnio, nurodančio, kad viešieji užrašai yra valstybine kalba, pažeidimų. Kelių parduotuvių, restoranų ir kavinių iškabose pateikiama informacija tik užsienio kalba arba informacija užsienio kalba yra išsamesnė nei lietuvių kalba. Vadovams surašyti raštai dėl 9 pažeidimų.

    Rasta Valstybinės kalbos įstatymo 23 straipsnio, skelbiančio, kad visi užrašai, reklama ir viešoji informacija turi būti taisyklingi, pažeidimų: vartojami kabutėmis ar šriftu neišskirti simboliniai pavadinimai, netinkamai rašomas darbo laikas, netaisyklingai vartojamas naudininko linksnis. Nustatyti 4 pažeidimai.

     Apie tai pranešta įmonių vadovams. Jiems nurodyta imtis priemonių, kad pažeidimai būtų pašalinti. Kai kurie jų jau ištaisyti.