Per pirmą šių metų ketvirtį patikrinta 15 įmonių ir įstaigų

Data

2022 04 29

Įvertinimas
2
686_3ec4f6f6c216b045afd35b7ac599e0e8.jpg

     Inspekcija kontroliuoja, ar įstaigų ir gyventojų aptarnavimo įmonių vadovai ir darbuotojai moka valstybinę kalbą pagal Vyriausybės nustatytas kategorijas. Per  šių metų pirmą ketvirtį  patikrintos uždarosios akcinės bendrovės „Impuls LTU“, Stembridge“, „Hilton Garden Inn City Centre“, „Villon“ viešbutis „Vilnius Grand Resort“, „Norfos mažmenos“ parduotuvė „NORFA“, VšĮ Menachemo gimnazija, Vilniaus Pavilnio progimnazija, sostinės lopšeliai-darželiai „Prie pasakų parko“, „Coliukė“, „Kurpaitė“ ir kitos.

     Patikrinus paaiškėjo, kad minėtose įmonėse ir įstaigose egzamino nėra išlaikę 27 darbuotojai, Inspekcija jiems surašė nurodymus įpareigodama tai padaryti per nustatytą terminą.

     Atkreipiame dėmesį, kad jo nereikia laikyti asmenims, įgijusiems pagrindinį, vidurinį, aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą lietuvių kalba, įgijusiems Lietuvos Respublikoje vidurinį išsilavinimą nelietuvių mokomąja kalba 1991 metais ar vėliau, baigusiems užsienyje veikiančias lietuviškas gimnazijas arba vidurines mokyklas, išlaikiusiems mokyklinį (valstybinį) gimtosios arba valstybinės lietuvių kalbos brandos egzaminą.

     Vyriausybei priėmus pakeitimus nuo 2022 m. sausio 1 d. laikyti egzamino nereikia paslaugų teikimo, gamybos, prekybos, transporto ir kitų sričių darbuotojams, kuriems būtina mokėti kalbą ne žemesniu nei A2 lygiu (vairuotojai, prekybos darbuotojai ir pan.), jeigu jie yra įgiję vidurinį išsilavinimą Lietuvoje. Tokie asmenys bus laikomi įgijusiais pirmąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją.