Valdovų rūmuose Inspekcija apdovanojo Įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojus

Data

2021 05 31

Įvertinimas
5
977428-352258-1287x836.jpg

     Gegužės 26 d. Valdovų rūmuose buvo iškilmingai apdovanoti Įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Inspekcijos surengto konkurso tikslas – pagerbti įmonių vadovus, kurie per Nepriklausomybės metus išlaikė lietuviškus pavadinimus.

     „Pastaruoju metu girdime daug kalbų, jog verslininkams trukdo kalbos varžymai ir draudimai rinktis bet kokius pavadinimus. Šis konkursas yra atsakymas tiems, kurie tvirtina, kad įmonėms tenka susidurti su problemomis dėl sunkiai ištariamų ir nesuprantamų lietuviškų pavadinimų. Abejoju, ar kas priekaištavo daugiau kaip 20 metų veikiančioms mūsų bendrovėms, kurių darbai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. O juk jų pavadinimai nepanašūs net į tarptautinius žodžius, kitų tautų žmonėms sunkiai parašomi ir ištariami“, – linkėdamas sėkmės ir klestėjimo sako konkurso sumanytojas, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas.

     Laureatų apdovanojimo renginyje dalyvavo Seimo nariai, politikai, verslo organizacijų atstovai, kiti garbingi svečiai, šventės dalyvius sveikino Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, LRT portalo vadovas Mindaugas Jackevičius, Inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Gražų koncertą surengė solistas Antanas Zakarauskas ir pianistas Linas Dužinskas, renginį vedė aktorė Dalia Michelevičiūtė.

 

LRT nuotrauka

 

     Šventės transliacijos įrašą matysite paspaudę nuorodą, žr. čia.