Valstybinė kalbos inspekcija tryliktą kartą rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą

Data

2021 02 07

Įvertinimas
6
Konkurso logotipas.jpg

     Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga jau tryliktus metus rengiamas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus. Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruotas 13 051 juridinių asmenų pavadinimas. Rinkdama iš šio didelio skaičiaus Inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais.             Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

     Kalbos inspekcija išrinko šiuos 2020 metais įregistruotus įmonių pavadinimus: „Daktaras desertas“, „Kadrų kadras“, „Kiauras dangus“, „Laimės pupa“, „Pilna gyvenimo“, „Šokoladinis mėnulis“ iš Vilniaus m., „Balta gilė“ iš Vilniaus r., „Akimirkos sodas“  iš Kauno m., „Pažadukas“ iš Kauno r., „Karšio uodega“ iš Neringos, „Miško skliautas“ iš Alytaus r., „Puodynė“ iš Kėdainių r., „Sena svirtis“ iš Radviliškio r., „Sodo sakmės“ iš Kaišiadorių r., „Toks kitoks“, „Veržlus verslas“ iš Panevėžio m., „Samanota pieva“ iš Panevėžio r.

     Už pavadinimus balsuoti galima iki vasario 18 dienos 12 valandos. Konkurso dalyviai bus pagerbiami, o nugalėtojas  apdovanojamas specialiu DELFI prizu vasario 19 d. nuotoliniame renginyje.

     Balsuoti galima čia.